užitočné weby pre každého


Prečo stačí iba 5 stránok?

Päť stránok sa môže zdať na prvý pohľad málo, ale zo skúsenosti vieme, že to na prezentáciu živnostníkov a malej firmy úplne stačí. Najväčším problémom totiž býva vytvoriť kvalitný obsah, ktorý by mal byť na stránkach uvedený.

Ak sa teda firma rozhodne, že ide vytvoriť obrovskú stránku s množstvom údajov, často to dopadne tak, že to skončí pri zakúpení domény a grafickom návrhu. Majitelia firmy sa venujú z ich pohľadu dôležitejším aktivitám a webdizajnér si trhá vlasy, pretože bez obsahu nedokáže web dokončiť. Poznáte to – potom nachádzate na internete stránky s jediným obsahom: „Na stránke sa pracuje“.

Preto je lepšie začať s menšou stránkou, vyplniť najdôležitejšie údaje v jeden deň a nechať stránku, aby si plnila účel a pracovala za vás.

Postupne môžete stránky obohacovať o nový obsah. Stránky majú dostatočnú veľkosť.

Navyše je to moderný trend – weby sa robia dokonca ako jednostránkové. Na stránke sa hýbeme iba zvislým smerom a všetky potrebné informácie máme načítané hneď. V dnešnej dobe nie je veľké množstvo dát problém – vďaka rýchlemu pripojeniu sa stránky sťahujú do pár sekúnd.

Okrem toho odpadajú problémy so zložitým a neprehľadným menu. Viacúrovňové menu bývajú náročné na vytváranie a správu, často sa používa zvlášť modul iba na tento účel.

Pretože sme vyznavači jednoduchosti a intuitívnosti, používame na Vlastnom webe iba 5 stránok. Tento spôsob sa veľmi osvedčil.

 

Web zvyčajne potrebuje iba týchto päť stránok:

  1. Úvod
  2. Služby
  3. Produkty
  4. Fotogaléria
  5. Kontakt


Tieto názvy však nie sú napevno dané a môžete si ich ľubovoľne upraviť.


Úvodná stránka blogu